14-05-2015 14:24:21 - DDS SP v.3.14.4.1

RESULTATLISTE
Egestævne 2015

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK1
1102795Rasmus R. Olesen16-350 Særslev Skytteforening198/12    200/15    398/27
2109289Sebastian Joe Larsen16-039 Horne Skytteforening199/12    199/11    398/23
3102794Emil R. Olesen16-350 Særslev Skytteforening198/09    198/10    396/19
4100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/09    199/12    395/21
5105651Mathias Borchers16-039 Horne Skytteforening197/10    198/10    395/20
6110044Laura Højris From Petersen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening199/07    195/08    394/15
7113869Christian Larsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/10    195/06    391/16
8109290Amalie Tofte Rasmussen16-039 Horne Skytteforening195/06    192/02    387/08

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK2
1114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds197/07    199/10    396/17
2116724Martin Holmegaard16-450 Assens Skytteforening197/09    197/06    394/15
3114781Laurits Schmidt Sigaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/04    194/06    390/10
495864Max Autzen16-400 Middelfart Skytteforening195/06    194/03    389/09
5117561Mads Rasmussen16-400 Middelfart Skytteforening196/03    192/07    388/10
6114405Laura Langkjær Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening192/08    192/05    384/13
7116028Antoni Thessen16-067 Nyborg Skytteforening191/03    187/03    378/06
8113871Oliver Staugaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening185/05    190/06    375/11
9112910Sara Kirstine Jensen16-039 Horne Skytteforening190/04    182/06    372/10

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK3
1120920Emma Lauridsen16-039 Horne Skytteforening193/09    196/09    389/18
2115755Mie Povelsen16-310 Otterup Skytteforening193/07    195/04    388/11
3106828Martin Rasmussen16-067 Nyborg Skytteforening186/01    188/07    374/08
4120013Anine Aagren Jensen16-310 Otterup Skytteforening189/03    185/07    374/10
598846Elisabeth Kristensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening185/02    182/04    367/06
6112920Sif Gorm Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds182/00    175/00    357/00
7110450Anne Kirstine Mølgaard Christensen16-350 Særslev Skytteforening177/02    173/00    350/02

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J1
190858Lise Munter16-180 Bullerup Skyttekreds197/11    200/11    397/22
299497Ivan Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/12    197/11    395/23

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J2
199500Andreas Demant Jensen16-067 Nyborg Skytteforening198/12    196/08    394/20
2117757Ninna G. Højlund16-067 Nyborg Skytteforening150/00    162/01    312/01

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG
147955Signe Steffensen16-039 Horne Skytteforening193/05    197/09    390/14
253557Mikkel Christiansen16-067 Nyborg Skytteforening187/06    192/06    379/12

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 1
149823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/08    195/12    389/20

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 2
148314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening194/07    190/08    384/15
249522Poul H. Jørgensen16-350 Særslev Skytteforening190/08    190/05    380/13

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 3
150469Jens Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening175/03    177/02    352/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab V1
123116Jens Roland Jensen09-116 Midtdjurs Skytteforening198/08    200/08    398/16
249581Lise Larsen16-350 Særslev Skytteforening196/06    199/07    395/13
349486Vang Jarl16-350 Særslev Skytteforening196/08    198/13    394/21
420954Per Christiansen10-004 Glud Skytteforening197/08    197/12    394/20
549092Jens E. Christensen16-400 Middelfart Skytteforening198/09    195/08    393/17
639069Torben Skovgaard16-350 Særslev Skytteforening196/06    196/07    392/13
749316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening199/08    193/06    392/14
849614John Guld16-350 Særslev Skytteforening195/05    196/11    391/16
934740Hardy Larsen10-002 Honum og Omegns Skytteforening196/07    195/03    391/10
1049222Niels Barlebo16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening193/07    193/03    386/10

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab V2
150845Jørgen Mortensen16-180 Bullerup Skyttekreds193/03    193/06    386/09
250333Svend E. Christensen16-301 Nr. Esterbølle Skytteforening186/02    190/05    376/07
3112816Bernhard Hansen16-350 Særslev Skytteforening185/02    189/03    374/05
494888Arne Hansen16-301 Nr. Esterbølle Skytteforening183/03    188/02    371/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK1
153723Mikkel Villadsen16-350 Særslev Skytteforening200/10    200/14    400/24
248198Henning Steffensen16-039 Horne Skytteforening199/10    199/14    398/24
348212Grete Steffensen16-039 Horne Skytteforening199/10    199/10    398/20
4110493Joan Pedersen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/08    197/08    397/16
549818Randi Christensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/08    196/10    390/18
652603Jes Larsen16-112 Odense Salonskydeklub af 1885194/05    196/09    390/14

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK2
1107892Søren Peter Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/08    198/08    396/16
2104337Pia Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening192/05    194/06    386/11
3111402Martin Hagen Hansen16-350 Særslev Skytteforening190/05    193/06    383/11
4119168Duncan Hooper16-128 Dalum Skytteforening182/04    183/03    365/07

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK1
1109289Sebastian Joe Larsen16-039 Horne Skytteforening199/12
2110044Laura Højris From Petersen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening199/07
3102795Rasmus R. Olesen16-350 Særslev Skytteforening198/12
4102794Emil R. Olesen16-350 Særslev Skytteforening198/09
5105651Mathias Borchers16-039 Horne Skytteforening197/10
6113869Christian Larsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/10
7100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/09
8109290Amalie Tofte Rasmussen16-039 Horne Skytteforening195/06

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK2
1116724Martin Holmegaard16-450 Assens Skytteforening197/09
2114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds197/07
3114781Laurits Schmidt Sigaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/04
4117561Mads Rasmussen16-400 Middelfart Skytteforening196/03
595864Max Autzen16-400 Middelfart Skytteforening195/06
6114405Laura Langkjær Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening192/08
7116028Antoni Thessen16-067 Nyborg Skytteforening191/03
8112910Sara Kirstine Jensen16-039 Horne Skytteforening190/04
9113871Oliver Staugaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening185/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK3
1120920Emma Lauridsen16-039 Horne Skytteforening193/09
2115755Mie Povelsen16-310 Otterup Skytteforening193/07
3120013Anine Aagren Jensen16-310 Otterup Skytteforening189/03
4106828Martin Rasmussen16-067 Nyborg Skytteforening186/01
598846Elisabeth Kristensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening185/02
6112920Sif Gorm Hansen16-180 Bullerup Skyttekreds182/00
7110450Anne Kirstine Mølgaard Christensen16-350 Særslev Skytteforening177/02
8120299Magnus Povelsen16-310 Otterup Skytteforening167/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J1
199497Ivan Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/12
290858Lise Munter16-180 Bullerup Skyttekreds197/11

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J2
199500Andreas Demant Jensen16-067 Nyborg Skytteforening198/12
2106549Christian Birch16-450 Assens Skytteforening181/00
3117757Ninna G. Højlund16-067 Nyborg Skytteforening150/00

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG
147955Signe Steffensen16-039 Horne Skytteforening193/05
253557Mikkel Christiansen16-067 Nyborg Skytteforening187/06

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 1
149823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/08
250345Signe Knudsen16-350 Særslev Skytteforening186/06

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 2
148314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening194/07
249522Poul H. Jørgensen16-350 Særslev Skytteforening190/08

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 3
150469Jens Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening175/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse V1
149316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening199/08
249820Poul Olsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/11
349092Jens E. Christensen16-400 Middelfart Skytteforening198/09
423116Jens Roland Jensen09-116 Midtdjurs Skytteforening198/08
520954Per Christiansen10-004 Glud Skytteforening197/08
649486Vang Jarl16-350 Særslev Skytteforening196/08
734740Hardy Larsen10-002 Honum og Omegns Skytteforening196/07
839069Torben Skovgaard16-350 Særslev Skytteforening196/06
849581Lise Larsen16-350 Særslev Skytteforening196/06
1049614John Guld16-350 Særslev Skytteforening195/05
1149222Niels Barlebo16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening193/07
1149569Marie Frederiksen16-350 Særslev Skytteforening193/07

 

 

Gevær, 50m. - Klasse V2
149348Helle Jørgensen16-350 Særslev Skytteforening197/06
250845Jørgen Mortensen16-180 Bullerup Skyttekreds193/03
350333Svend E. Christensen16-301 Nr. Esterbølle Skytteforening186/02
4112816Bernhard Hansen16-350 Særslev Skytteforening185/02
594888Arne Hansen16-301 Nr. Esterbølle Skytteforening183/03
649613John Vennerstrøm16-301 Nr. Esterbølle Skytteforening178/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse ÅK1
153723Mikkel Villadsen16-350 Særslev Skytteforening200/10
2110493Joan Pedersen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/08
348198Henning Steffensen16-039 Horne Skytteforening199/10
348212Grete Steffensen16-039 Horne Skytteforening199/10
549818Randi Christensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/08
652603Jes Larsen16-112 Odense Salonskydeklub af 1885194/05
747822Peter Krog Hansen16-450 Assens Skytteforening190/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse ÅK2
1107892Søren Peter Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/08
2104337Pia Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening192/05
3111402Martin Hagen Hansen16-350 Særslev Skytteforening190/05
4119168Duncan Hooper16-128 Dalum Skytteforening182/04

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab 1
149555Michael Lund Jacobsen16-330 Lumby Skytteforening271/86    272/95    543/181
249907Max Kristensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening270/91    266/88    536/179

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab 2
149835Lars Jønsson16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening256/86    257/83    513/169

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab 3
150469Jens Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening246/83    263/88    509/171
249869Claus Bisgaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening250/86    227/72    477/158

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab V2
149834Leif Nielsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening223/64    207/63    430/127

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab ÅK1
149571Marianne Jacobsen16-330 Lumby Skytteforening240/76    257/81    497/157

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab ÅK2
1111850Claus Rasmussen16-067 Nyborg Skytteforening256/86    232/83    488/169
2120582Magnus Kastrup16-067 Nyborg Skytteforening238/87    238/76    476/163
3115365Birger Kofoede16-067 Nyborg Skytteforening215/70    224/74    439/144
4105320Daniel Broxgaard16-067 Nyborg Skytteforening148/38    167/50    315/88

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse 1
149555Michael Lund Jacobsen16-330 Lumby Skytteforening271/86
249907Max Kristensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening270/91

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse 2
149835Lars Jønsson16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening256/86

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse 3
149869Claus Bisgaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening250/86
250469Jens Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening246/83

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse V2
149834Leif Nielsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening223/64

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse ÅK1
149571Marianne Jacobsen16-330 Lumby Skytteforening240/76

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse ÅK2
1111850Claus Rasmussen16-067 Nyborg Skytteforening256/86
2120582Magnus Kastrup16-067 Nyborg Skytteforening238/87
3115365Birger Kofoede16-067 Nyborg Skytteforening215/70
4105320Daniel Broxgaard16-067 Nyborg Skytteforening148/38