Udskriv denne side

Egestævnet 2013

09-05-2013 15:51:21 - DDS SP v.3.13.2.1

 

RESULTATLISTE
Egestævnet 2013

 

 

 

Holdkonkurrence: BK Pokal

 

1 Fjelsted/Harndrup Skytteforening
100102 Trine Knudsen Klasse: BK1 198/10
110044 Laura Højris From Petersen Klasse: BK3 194/11
110253 Malthe Dalgård Brun Klasse: BK3 194/06
106492 Jonas Olesen Klasse: BK3 193/07
105329 Kirstine Jeppesen Klasse: BK2 188/03
Total 967/37

 

 

Holdkonkurrence: JUN-ÅK-V Pokal

 

1 Fjelsted/Harndrup Skytteforening
99497 Ivan Jørgensen Klasse: J2 200/12
49818 Randi Christensen Klasse: ÅK1 199/11
93055 Jackie Schäffer Klasse: ÅK1 199/10
49820 Poul Olsen Klasse: V1 197/08
48350 Leif Hansen Klasse: V1 196/07
Total 991/48

 

 

Holdkonkurrence: PISTOL Pokal

 

1 Fjelsted/Harndrup Skytteforening
49907 Max Kristensen Klasse: 1 272/88
95427 Michael Fisker Klasse: 3 251/87
49869 Claus Bisgaard Klasse: 3 240/82
99497 Ivan Jørgensen Klasse: JUN 227/77
100102 Trine Knudsen Klasse: BK 222/77
Total 1212/411

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK1
1 94796 Mathias S. Christensen 09-350 Særslev Skytteforening 199/11    200/13    399/24
2 95601 Anna Falck Grony 09-350 Særslev Skytteforening 200/07    199/12    399/19
3 97156 Jonas Mølgaard Christensen 09-350 Særslev Skytteforening 199/12    199/12    398/24
4 86200 Andreas Pedersen 09-039 Horne Skytteforening 197/08    198/11    395/19
5 100102 Trine Knudsen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 198/10    197/11    395/21
6 102795 Rasmus R. Olesen 09-350 Særslev Skytteforening 195/08    196/07    391/15
7 97869 Fie Ømand 09-055 Lunde SG&I 191/04    194/05    385/09
8 91453 Rasmus Pedersen 09-039 Horne Skytteforening 192/05    187/06    379/11

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK2
1 96356 Daniel Madsen 09-180 Bullerup Skyttekreds 196/08    194/08    390/16
2 101155 Mikkel Lindskov Petersen 09-055 Lunde SG&I 190/02    193/07    383/09
3 105329 Kirstine Jeppesen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 188/03    192/05    380/08

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK3
1 110044 Laura Højris From Petersen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 194/11    195/05    389/16
2 107683 Valdemar Nevad Sørensen 09-055 Lunde SG&I 197/09    192/02    389/11
3 106492 Jonas Olesen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 193/07    195/05    388/12
4 110253 Malthe Dalgård Brun 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 194/06    191/04    385/10
5 105132 Stefan Jespersen 09-180 Bullerup Skyttekreds 194/09    189/03    383/12
6 110279 Claudia Ravnsbæk 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 185/03    186/01    371/04
7 110176 Randi Uglebjerg 09-055 Lunde SG&I 181/01    180/04    361/05
8 98846 Elisabeth Kristensen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 177/01    168/01    345/02

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J1
1 87592 Peter Falck Grony 09-350 Særslev Skytteforening 199/08    200/12    399/20
2 51371 Louise Mortensen 09-180 Bullerup Skyttekreds 198/09    199/10    397/19

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J2
1 99497 Ivan Jørgensen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 200/12    197/10    397/22
2 22403 Magnus Bøgely 04-014 Silkeborg Skyttekreds 197/09    197/11    394/20

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 1
1 26495 Steffen Olsen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 198/08    198/11    396/19
2 49823 Per Christiansen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 195/06    196/11    391/17
3 49642 Helge Larsen 09-350 Særslev Skytteforening 192/08    192/09    384/17
4 49522 Poul H. Jørgensen 09-350 Særslev Skytteforening 189/07    186/01    375/08

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 3
1 107204 Sebastian Faber Højsgaard 09-140 Vissenbjerg Skytteforening 191/04    191/05    382/09
2 107737 Jonas B. Larsen 09-400 Middelfart Skytteforening 190/04    190/06    380/10
3 49849 Jørgen H. Olsen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 174/01    178/02    352/03

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab V1
1 23116 Jens Roland Jensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 200/11    198/10    398/21
2 49316 John Iversen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 194/08    198/09    392/17
3 49820 Poul Olsen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 197/08    193/08    390/16
4 49799 Anders Mortensen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 193/10    194/08    387/18
5 34740 Hardy Larsen 07-002 Honum og Omegns Skytteforening 197/10    190/09    387/19
6 49613 John Vennerstrøm 09-301 Nr. Esterbølle Skytteforening 191/04    195/05    386/09
7 20964 Ole Hansen 07-004 Glud Skytteforening 195/03    189/05    384/08
8 49092 Jens E. Christensen 09-400 Middelfart Skytteforening 188/03    195/06    383/09
9 49222 Niels Barlebo 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 188/02    194/05    382/07

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab V2
1 50333 Svend E. Christensen 09-301 Nr. Esterbølle Skytteforening 191/03    196/06    387/09
2 75424 Lissy Hansen 07-004 Glud Skytteforening 184/02    194/06    378/08
3 97187 Arne Sundbøl 09-400 Middelfart Skytteforening 181/01    188/03    369/04
4 46774 Hans Mose Rasmussen 09-078 Ringe Skytteforening 181/01    184/01    365/02
5 50511 Conny Ryberg 09-301 Nr. Esterbølle Skytteforening 185/03    179/01    364/04
6 94888 Arne Hansen 09-301 Nr. Esterbølle Skytteforening 174/01    178/00    352/01
7 47603 Kaj Toft 09-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening 157/01    179/03    336/04

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK1
1 93055 Jackie Schäffer 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 199/10    199/08    398/18
2 49818 Randi Christensen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 199/11    198/06    397/17

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK2
1 105330 Niels Jeppesen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 195/06    194/05    389/11
2 102026 Steen Pedersen 09-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening 189/05    193/07    382/12
3 109472 Karina F. Pedersen 09-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening 192/06    185/05    377/11
4 110493 Joan Pedersen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 193/06    184/08    377/14
5 109471 Betina F. Pedersen 09-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening 139/00    145/00    284/00

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK1
1 95601 Anna Falck Grony 09-350 Særslev Skytteforening 200/07
2 97156 Jonas Mølgaard Christensen 09-350 Særslev Skytteforening 199/12
3 94796 Mathias S. Christensen 09-350 Særslev Skytteforening 199/11
4 100102 Trine Knudsen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 198/10
5 86200 Andreas Pedersen 09-039 Horne Skytteforening 197/08
6 102795 Rasmus R. Olesen 09-350 Særslev Skytteforening 195/08
7 91453 Rasmus Pedersen 09-039 Horne Skytteforening 192/05
8 97869 Fie Ømand 09-055 Lunde SG&I 191/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK2
1 96356 Daniel Madsen 09-180 Bullerup Skyttekreds 196/08
2 101155 Mikkel Lindskov Petersen 09-055 Lunde SG&I 190/02
3 105329 Kirstine Jeppesen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 188/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK3
1 107683 Valdemar Nevad Sørensen 09-055 Lunde SG&I 197/09
2 110044 Laura Højris From Petersen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 194/11
3 105132 Stefan Jespersen 09-180 Bullerup Skyttekreds 194/09
4 110253 Malthe Dalgård Brun 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 194/06
5 106492 Jonas Olesen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 193/07
6 110279 Claudia Ravnsbæk 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 185/03
7 85786 Sara Knudsen 07-199 Fredericia Garnison Idrætsforening 184/05
8 110176 Randi Uglebjerg 09-055 Lunde SG&I 181/01
9 98846 Elisabeth Kristensen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 177/01
10 96391 Philip Knudsen 07-199 Fredericia Garnison Idrætsforening 164/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J1
1 87592 Peter Falck Grony 09-350 Særslev Skytteforening 199/08
2 51371 Louise Mortensen 09-180 Bullerup Skyttekreds 198/09

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J2
1 99497 Ivan Jørgensen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 200/12
2 22403 Magnus Bøgely 04-014 Silkeborg Skyttekreds 197/09

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 1
1 26495 Steffen Olsen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 198/08
2 49823 Per Christiansen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 195/06
3 49642 Helge Larsen 09-350 Særslev Skytteforening 192/08
4 49522 Poul H. Jørgensen 09-350 Særslev Skytteforening 189/07

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 3
1 107204 Sebastian Faber Højsgaard 09-140 Vissenbjerg Skytteforening 191/04
2 107737 Jonas B. Larsen 09-400 Middelfart Skytteforening 190/04
3 49849 Jørgen H. Olsen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 174/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse V1
1 23116 Jens Roland Jensen 05-116 Midtdjurs Skytteforening 200/11
2 34740 Hardy Larsen 07-002 Honum og Omegns Skytteforening 197/10
3 49820 Poul Olsen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 197/08
4 48350 Leif Hansen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 196/07
5 20964 Ole Hansen 07-004 Glud Skytteforening 195/03
6 49316 John Iversen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 194/08
7 49799 Anders Mortensen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 193/10
8 49348 Helle Jørgensen 09-350 Særslev Skytteforening 192/04
9 49613 John Vennerstrøm 09-301 Nr. Esterbølle Skytteforening 191/04
10 49092 Jens E. Christensen 09-400 Middelfart Skytteforening 188/03
11 49222 Niels Barlebo 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 188/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse V2
1 50333 Svend E. Christensen 09-301 Nr. Esterbølle Skytteforening 191/03
2 50511 Conny Ryberg 09-301 Nr. Esterbølle Skytteforening 185/03
3 75424 Lissy Hansen 07-004 Glud Skytteforening 184/02
4 46774 Hans Mose Rasmussen 09-078 Ringe Skytteforening 181/01
4 97187 Arne Sundbøl 09-400 Middelfart Skytteforening 181/01
6 94888 Arne Hansen 09-301 Nr. Esterbølle Skytteforening 174/01
7 47603 Kaj Toft 09-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening 157/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse ÅK1
1 49818 Randi Christensen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 199/11
2 93055 Jackie Schäffer 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 199/10

 

 

Gevær, 50m. - Klasse ÅK2
1 105330 Niels Jeppesen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 195/06
2 110493 Joan Pedersen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 193/06
3 109472 Karina F. Pedersen 09-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening 192/06
4 102026 Steen Pedersen 09-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening 189/05
5 109471 Betina F. Pedersen 09-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening 139/00

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab BK
1 100102 Trine Knudsen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 222/77    231/72    453/149
2 86743 Jacob Kristensen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 157/59    130/49    287/108

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab JUN
1 99497 Ivan Jørgensen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 227/77    231/66    458/143
2 110046 Nicklas Due S. Mortensen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 204/73    204/78    408/151

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab 1
1 49555 Michael Lund Jacobsen 09-330 Lumby Skytteforening 281/91    279/90    560/181
2 49907 Max Kristensen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 272/88    276/91    548/179
3 47853 Kurt Laursen 09-450 Assens Skytteforening 270/86    275/94    545/180
4 47865 Kai Sørensen 09-450 Assens Skytteforening 272/91    267/85    539/176

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab 2
1 47895 Carl Emil Rosenkjær 09-450 Assens Skytteforening 267/85    261/89    528/174

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab 3
1 95427 Michael Fisker 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 251/87    254/80    505/167
2 48432 Frank Nielsen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 200/58    183/68    383/126

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab V2
1 47803 Aage B. Larsen 09-450 Assens Skytteforening 241/87    234/74    475/161
2 47466 Sten Rasmussen 09-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening 225/75    238/80    463/155

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab ÅK1
1 49571 Marianne Jacobsen 09-330 Lumby Skytteforening 251/82    259/83    510/165
2 51497 Bjarne Carlsen 09-330 Lumby Skytteforening 251/81    252/85    503/166

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab ÅK2
1 109965 Thea Hansen 09-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening 254/80    252/81    506/161
2 47690 Anni Rasmussen 09-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening 247/79    248/79    495/158
3 49849 Jørgen H. Olsen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 209/76    200/64    409/140

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse BK
1 100102 Trine Knudsen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 222/77
2 86743 Jacob Kristensen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 157/59

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse JUN
1 99497 Ivan Jørgensen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 227/77
2 110046 Nicklas Due S. Mortensen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 204/73

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse 1
1 49555 Michael Lund Jacobsen 09-330 Lumby Skytteforening 281/91
2 47865 Kai Sørensen 09-450 Assens Skytteforening 272/91
3 49907 Max Kristensen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 272/88
4 47853 Kurt Laursen 09-450 Assens Skytteforening 270/86

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse 2
1 46357 Jesper Christensen 09-055 Lunde SG&I 268/91
2 47895 Carl Emil Rosenkjær 09-450 Assens Skytteforening 267/85

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse 3
1 95427 Michael Fisker 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 251/87
2 49869 Claus Bisgaard 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 240/82
3 48432 Frank Nielsen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 200/58

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse V2
1 47803 Aage B. Larsen 09-450 Assens Skytteforening 241/87
2 47466 Sten Rasmussen 09-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening 225/75

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse ÅK1
1 49571 Marianne Jacobsen 09-330 Lumby Skytteforening 251/82
2 51497 Bjarne Carlsen 09-330 Lumby Skytteforening 251/81

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse ÅK2
1 109965 Thea Hansen 09-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening 254/80
2 47690 Anni Rasmussen 09-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening 247/79
3 49849 Jørgen H. Olsen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 209/76

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab BK
1 100102 Trine Knudsen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 248/85    269/88    517/173

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse BK
1 100102 Trine Knudsen 09-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 248/85