25-05-2017 14:17:12 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
Egestævne 2017

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK1
1112824Victoria Conradsen16-350 Særslev Skytteforening200/18    199/14    399/32
2122035Victor Kragh Sørensen16-350 Særslev Skytteforening199/15    199/14    398/29
3122114Simon Rosenkjær16-039 Horne Skytteforening198/08    199/15    397/23
4122828Victor Holmegaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/10    199/12    397/22
5113869Christian Larsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/08    198/10    396/18
6113435Jonas Elfang16-350 Særslev Skytteforening194/11    199/11    393/22
7114405Laura Langkjær Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/09    198/08    392/17
8122679Madeleine Liv Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds197/04    194/07    391/11

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK2
1110291Henriette Larsen10-222 Gadbjerg Skytteforening193/06    198/10    391/16
2117952William Conradsen16-350 Særslev Skytteforening193/04    197/05    390/09
3122829Bent Langkjær Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening192/07    195/06    387/13

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK3
1128528Emilie West Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening197/09    199/10    396/19
2127956Anne Søndergaard-Andersen16-350 Særslev Skytteforening199/11    197/09    396/20
3128267Therese Marie Jensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/05    199/07    395/12
4128992Tue Søndergaard-Andersen16-350 Særslev Skytteforening197/08    196/06    393/14
5129884Mathilde Schlûnsen16-350 Særslev Skytteforening194/07    192/03    386/10
6126047Mark Nielsen16-039 Horne Skytteforening196/08    190/02    386/10
7126872Nicolai Ehrhorn16-039 Horne Skytteforening190/03    195/05    385/08
8126489Julius Dukynas16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening187/03    193/03    380/06
998846Elisabeth Kristensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening185/03    182/02    367/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J1
1102794Emil R. Olesen16-350 Særslev Skytteforening199/14    199/12    398/26
2102795Rasmus R. Olesen16-350 Særslev Skytteforening197/09    198/13    395/22
3100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/10    198/09    392/19

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J2
1114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds199/08    200/12    399/20
2116724Martin Holmegaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/10    198/10    392/20
3112188Karl W, Klausen16-180 Bullerup Skyttekreds194/07    196/08    390/15
4113871Oliver Højberg Holm16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening193/05    192/04    385/09
5113347Diana Skytte Sørensen16-440 Gelsted Skytteforening193/03    174/00    367/03

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG Stilling 1
144303Camilla Paulsen13-308 Vojens Skytteforening191/09    193/06    384/15

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG Stilling 2
186200Andreas Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening199/09    199/09    398/18

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
149823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening192/09    196/07    388/16
249522Poul H. Jørgensen16-350 Særslev Skytteforening188/05    192/04    380/09
342345Jens Faurbye13-308 Vojens Skytteforening179/04    192/05    371/09

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
135602Jens Nyby Petersen16-400 Middelfart Skytteforening183/05    193/06    376/11

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
150469Jens Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening177/00    177/04    354/04
249743Martin Tornøe16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening179/03    167/04    346/07

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Senior 1
149316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/12    197/09    397/21
223116Jens Roland Jensen09-116 Midtdjurs Skytteforening198/13    198/13    396/26
349222Niels Barlebo16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/07    198/08    396/15
449092Jens E. Christensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/04    198/11    394/15
534740Hardy Larsen10-002 Honum og Omegns Skytteforening197/11    196/05    393/16
6110371Ove Guldager Pedersen16-350 Særslev Skytteforening195/06    196/08    391/14
749486Vang Jarl16-350 Særslev Skytteforening193/05    195/11    388/16
851383Kurt Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds193/07    195/07    388/14
948293Bent Ove Hansen16-039 Horne Skytteforening187/04    194/06    381/10
1049820Poul Olsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/06    187/02    381/08

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Senior 2
152481Torben Steen Nielsen16-350 Særslev Skytteforening194/08    197/06    391/14
2107015Jens Andersen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF194/05    192/05    386/10
3112816Bernhard Hansen16-350 Særslev Skytteforening189/02    193/03    382/05
450427Kurt Christoffersen16-301 Nr. Esterbølle Skytteforening193/04    189/02    382/06
550333Svend E. Christensen16-301 Nr. Esterbølle Skytteforening187/03    193/09    380/12
649613John Vennerstrøm16-301 Nr. Esterbølle Skytteforening190/03    188/03    378/06
794888Arne Hansen16-301 Nr. Esterbølle Skytteforening190/03    185/02    375/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Åben 1
196533Carsten Madsen16-450 Assens Skytteforening198/10    195/07    393/17
2106548Jørgen Nielsen16-450 Assens Skytteforening194/06    196/08    390/14

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1119168Duncan Hooper16-350 Særslev Skytteforening193/07    195/05    388/12
2102026Steen Pedersen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening195/06    192/04    387/10
3106905Martin Larsen10-222 Gadbjerg Skytteforening190/08    194/08    384/16
447901Anne M. Hansen16-450 Assens Skytteforening189/04    188/08    377/12

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab FRI
147449Toke Hansen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening192/05    191/04    383/09
2126980Anni Damgaard10-222 Gadbjerg Skytteforening184/02    194/04    378/06
3109471Betina F. Pedersen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening175/03    177/03    352/06

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK1
1112824Victoria Conradsen16-350 Særslev Skytteforening200/18
2122035Victor Kragh Sørensen16-350 Særslev Skytteforening199/15
3122828Victor Holmegaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/10
4113869Christian Larsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/08
4122114Simon Rosenkjær16-039 Horne Skytteforening198/08
6122679Madeleine Liv Larsen16-180 Bullerup Skyttekreds197/04
7113435Jonas Elfang16-350 Særslev Skytteforening194/11
8114405Laura Langkjær Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/09

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK2
1110291Henriette Larsen10-222 Gadbjerg Skytteforening193/06
2117952William Conradsen16-350 Særslev Skytteforening193/04
3122829Bent Langkjær Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening192/07

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK3
1127956Anne Søndergaard-Andersen16-350 Særslev Skytteforening199/11
2128528Emilie West Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening197/09
3128992Tue Søndergaard-Andersen16-350 Særslev Skytteforening197/08
4126047Mark Nielsen16-039 Horne Skytteforening196/08
5128267Therese Marie Jensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/05
6129884Mathilde Schlûnsen16-350 Særslev Skytteforening194/07
7126872Nicolai Ehrhorn16-039 Horne Skytteforening190/03
8126489Julius Dukynas16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening187/03
998846Elisabeth Kristensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening185/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J1
1102794Emil R. Olesen16-350 Særslev Skytteforening199/14
2102795Rasmus R. Olesen16-350 Særslev Skytteforening197/09
3100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/10

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J2
1114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds199/08
2116724Martin Holmegaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/10
3112188Karl W, Klausen16-180 Bullerup Skyttekreds194/07
4113871Oliver Højberg Holm16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening193/05
5113347Diana Skytte Sørensen16-440 Gelsted Skytteforening193/03
6106786Christoffer Damgaard Larsen10-222 Gadbjerg Skytteforening189/07

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG Stilling 1
144303Camilla Paulsen13-308 Vojens Skytteforening191/09

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG Åben 1
186200Andreas Algren Pedersen16-039 Horne Skytteforening199/09

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 1
149823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening192/09
249522Poul H. Jørgensen16-350 Særslev Skytteforening188/05
342345Jens Faurbye13-308 Vojens Skytteforening179/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 2
135602Jens Nyby Petersen16-400 Middelfart Skytteforening183/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 3
149743Martin Tornøe16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening179/03
250469Jens Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening177/00

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Senior 1
149316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening200/12
223116Jens Roland Jensen09-116 Midtdjurs Skytteforening198/13
349222Niels Barlebo16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/07
434740Hardy Larsen10-002 Honum og Omegns Skytteforening197/11
549092Jens E. Christensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/04
6110371Ove Guldager Pedersen16-350 Særslev Skytteforening195/06
749820Poul Olsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/06
851383Kurt Knudsen16-180 Bullerup Skyttekreds193/07
949486Vang Jarl16-350 Særslev Skytteforening193/05
1049569Marie Frederiksen16-350 Særslev Skytteforening191/04
1148293Bent Ove Hansen16-039 Horne Skytteforening187/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Senior 2
149348Helle Jørgensen16-350 Særslev Skytteforening194/10
252481Torben Steen Nielsen16-350 Særslev Skytteforening194/08
3107015Jens Andersen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF194/05
450427Kurt Christoffersen16-301 Nr. Esterbølle Skytteforening193/04
549613John Vennerstrøm16-301 Nr. Esterbølle Skytteforening190/03
594888Arne Hansen16-301 Nr. Esterbølle Skytteforening190/03
7112816Bernhard Hansen16-350 Særslev Skytteforening189/02
850333Svend E. Christensen16-301 Nr. Esterbølle Skytteforening187/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Åben 1
196533Carsten Madsen16-450 Assens Skytteforening198/10
2106548Jørgen Nielsen16-450 Assens Skytteforening194/06

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Åben 2
1102026Steen Pedersen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening195/06
2119168Duncan Hooper16-350 Særslev Skytteforening193/07
3106905Martin Larsen10-222 Gadbjerg Skytteforening190/08
447901Anne M. Hansen16-450 Assens Skytteforening189/04
547822Peter Krog Hansen16-450 Assens Skytteforening187/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse FRI
147449Toke Hansen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening192/05
2126980Anni Damgaard10-222 Gadbjerg Skytteforening184/02
3109471Betina F. Pedersen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening175/03

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 1
149930Hans Henrik Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening274/91    281/92    555/183

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 2
149907Max Kristensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening278/91    267/87    545/178

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 3
150469Jens Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening254/85    255/83    509/168

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Senior 2 Hånd - 2
147466Sten Rasmussen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening220/68    243/79    463/147

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 2 Hånd - 1
149236Morten Tøttrup16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening259/86    256/82    515/168

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 2 Hånd - 2
147690Anni Rasmussen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening213/79    228/79    441/158

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 1
149930Hans Henrik Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening274/91

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 2
149907Max Kristensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening278/91

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 3
150469Jens Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening254/85

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Senior 2 Hånd - 2
147466Sten Rasmussen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening220/68

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 2 Hånd - 1
149236Morten Tøttrup16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening259/86

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 2 Hånd - 2
147690Anni Rasmussen16-115 Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteforening213/79