23-05-2016 20:21:07 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
Egestævnet 2016

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK1
1116724Martin Holmegaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/08    199/09    397/17
2115367Kian Nykjær16-067 Nyborg Skytteforening198/06    199/10    397/16
3115755Mie Povelsen16-310 Otterup Skytteforening198/04    198/07    396/11
4113869Christian Larsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/10    197/08    393/18
5114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds194/10    198/06    392/16
6112188Karl W, Klausen16-180 Bullerup Skyttekreds196/09    196/08    392/17
7114405Laura Langkjær Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening186/03    199/08    385/11
8120607Kristian Henningsen16-310 Otterup Skytteforening186/04    191/08    377/12

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK2
1120013Anine Aagren Jensen16-310 Otterup Skytteforening194/08    198/05    392/13
2118987Nikolaj Andersen16-067 Nyborg Skytteforening193/06    198/12    391/18
3119910Jeppe Riis Jensen16-067 Nyborg Skytteforening185/02    192/09    377/11

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK3
1112034Marc Lykke Kjellmann16-039 Horne Skytteforening195/06    197/10    392/16
2122941Helene Echardt16-039 Horne Skytteforening197/06    195/06    392/12
3110050Amalie Schacht16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/08    195/04    391/12
4122828Victor Holmegaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening197/08    193/02    390/10
5119911Jonas Riis Jensen16-067 Nyborg Skytteforening194/06    194/06    388/12
6122829Bent Langkjær Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening190/04    190/02    380/06
7119912Niklas Holm Riis16-067 Nyborg Skytteforening184/02    192/08    376/10
8124437Vicki Holm16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening187/04    189/03    376/07
9125478Alexander Holmstrøm Aalund16-048 Kullerup/Refsvindinge Idrætsforening186/03    189/04    375/07
10124874Marie Louise Rudbech16-067 Nyborg Skytteforening188/03    182/04    370/07
1198846Elisabeth Kristensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening167/00    163/00    330/00

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J1
199500Andreas Demant Jensen16-067 Nyborg Skytteforening191/05    196/08    387/13

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J2
1102795Rasmus R. Olesen16-350 Særslev Skytteforening198/14    200/13    398/27
2110044Laura Højris From Petersen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/09    197/10    392/19
3100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/09    194/08    392/17
4102794Emil R. Olesen16-350 Særslev Skytteforening194/03    197/07    391/10
5122328Ane Berlin16-067 Nyborg Skytteforening188/03    182/01    370/04
6113871Oliver Staugaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening179/03    187/03    366/06
786743Jacob Kristensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening182/03    181/03    363/06

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG
190858Lise Munter16-180 Bullerup Skyttekreds197/08    199/11    396/19
251371Louise Mortensen16-180 Bullerup Skyttekreds188/01    178/04    366/05
399497Ivan Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening179/02    182/02    361/04

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 1
149823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/11    195/12    391/23

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 2
149522Poul H. Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening189/09    194/07    383/16
248314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening187/06    191/09    378/15

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 3
150469Jens Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening176/04    177/02    353/06
2124324Bjørn Reinhold Rudbech16-067 Nyborg Skytteforening138/00    173/03    311/03

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab V1
123116Jens Roland Jensen09-116 Midtdjurs Skytteforening199/16    199/11    398/27
249316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/07    198/09    396/16
349222Niels Barlebo16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/08    198/11    394/19
449799Anders Mortensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening197/08    197/10    394/18
534740Hardy Larsen10-002 Honum og Omegns Skytteforening198/10    194/09    392/19
649486Vang Jarl16-350 Særslev Skytteforening191/02    197/05    388/07
752481Torben Steen Nielsen16-350 Særslev Skytteforening191/02    196/08    387/10
849092Jens E. Christensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/04    193/06    387/10
949820Poul Olsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/04    191/06    386/10

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab V2
149907Max Kristensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening192/06    197/11    389/17
294888Arne Hansen16-301 Nr. Esterbølle Skytteforening199/02    183/03    382/05
350333Svend E. Christensen16-301 Nr. Esterbølle Skytteforening186/00    187/06    373/06
4112816Bernhard Hansen16-350 Særslev Skytteforening183/02    188/04    371/06
5107015Jens Andersen10-207 Fredericia Skytteforening179/00    191/05    370/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK1
1112325Dorthe Vanggaard16-350 Særslev Skytteforening198/10    197/09    395/19
2107892Søren Peter Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening193/04    191/03    384/07

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK2
1121230Kim Aalund16-048 Kullerup/Refsvindinge Idrætsforening190/06    196/04    386/10
2104337Pia Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening193/09    192/03    385/12
349236Morten Tøttrup16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening186/04    190/02    376/06

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK1
195601Anna Falck Grony16-350 Særslev Skytteforening198/09
2116724Martin Holmegaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/08
3115367Kian Nykjær16-067 Nyborg Skytteforening198/06
4115755Mie Povelsen16-310 Otterup Skytteforening198/04
5113869Christian Larsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/10
6112188Karl W, Klausen16-180 Bullerup Skyttekreds196/09
7114591Kamilla Jørgensen16-180 Bullerup Skyttekreds194/10
8120607Kristian Henningsen16-310 Otterup Skytteforening186/04
9114405Laura Langkjær Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening186/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK2
1120013Anine Aagren Jensen16-310 Otterup Skytteforening194/08
2118987Nikolaj Andersen16-067 Nyborg Skytteforening193/06
3119910Jeppe Riis Jensen16-067 Nyborg Skytteforening185/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK3
1122828Victor Holmegaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening197/08
2122941Helene Echardt16-039 Horne Skytteforening197/06
3110050Amalie Schacht16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/08
4112034Marc Lykke Kjellmann16-039 Horne Skytteforening195/06
5119911Jonas Riis Jensen16-067 Nyborg Skytteforening194/06
6122829Bent Langkjær Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening190/04
7124874Marie Louise Rudbech16-067 Nyborg Skytteforening188/03
8124437Vicki Holm16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening187/04
9120299Magnus Povelsen16-310 Otterup Skytteforening186/05
10125478Alexander Holmstrøm Aalund16-048 Kullerup/Refsvindinge Idrætsforening186/03
11119912Niklas Holm Riis16-067 Nyborg Skytteforening184/02
1298846Elisabeth Kristensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening167/00

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J1
199500Andreas Demant Jensen16-067 Nyborg Skytteforening191/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J2
1102795Rasmus R. Olesen16-350 Særslev Skytteforening198/14
2100102Trine Knudsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/09
3110044Laura Højris From Petersen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/09
4102794Emil R. Olesen16-350 Særslev Skytteforening194/03
5122328Ane Berlin16-067 Nyborg Skytteforening188/03
686743Jacob Kristensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening182/03
7113871Oliver Staugaard16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening179/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG
190858Lise Munter16-180 Bullerup Skyttekreds197/08
251371Louise Mortensen16-180 Bullerup Skyttekreds188/01
399497Ivan Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening179/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 1
149823Per Christiansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/11

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 2
149522Poul H. Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening189/09
248314Anders Hansen16-039 Horne Skytteforening187/06

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 3
150469Jens Gormsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening176/04
2124324Bjørn Reinhold Rudbech16-067 Nyborg Skytteforening138/00

 

 

Gevær, 50m. - Klasse V1
123116Jens Roland Jensen09-116 Midtdjurs Skytteforening199/16
234740Hardy Larsen10-002 Honum og Omegns Skytteforening198/10
349316John Iversen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening198/07
449799Anders Mortensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening197/08
549222Niels Barlebo16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening196/08
648350Leif Hansen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/05
749820Poul Olsen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening195/04
849092Jens E. Christensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/04
949486Vang Jarl16-350 Særslev Skytteforening191/02
952481Torben Steen Nielsen16-350 Særslev Skytteforening191/02
1148293Bent Ove Hansen16-039 Horne Skytteforening190/03
1249348Helle Jørgensen16-350 Særslev Skytteforening183/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse V2
194888Arne Hansen16-301 Nr. Esterbølle Skytteforening199/02
249907Max Kristensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening192/06
350333Svend E. Christensen16-301 Nr. Esterbølle Skytteforening186/00
4112816Bernhard Hansen16-350 Særslev Skytteforening183/02
5107015Jens Andersen10-207 Fredericia Skytteforening179/00

 

 

Gevær, 50m. - Klasse ÅK1
1112325Dorthe Vanggaard16-350 Særslev Skytteforening198/10
249818Randi Christensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening194/09
3107892Søren Peter Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening193/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse ÅK2
1104337Pia Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening193/09
2121230Kim Aalund16-048 Kullerup/Refsvindinge Idrætsforening190/06
349236Morten Tøttrup16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening186/04

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab UNG 2 Hånd
199497Ivan Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening237/89    251/83    488/172

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 2
185225Bjarne Jæger16-300 Bogense Skytteforening278/93    274/94    552/187
299643Rene Pedersen16-127 Pårup Skytteforening269/90    265/87    534/177
349907Max Kristensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening274/89    254/86    528/175

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 3
1122883Henrik B. Hansen16-127 Pårup Skytteforening256/85    262/85    518/170

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 4
1124324Bjørn Reinhold Rudbech16-067 Nyborg Skytteforening240/79    245/75    485/154
249236Morten Tøttrup16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening222/81    230/77    452/158

 

 

Standardpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 2 Hånd - 2
195427Michael Fisker16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening242/82    269/87    511/169
2120582Magnus Kastrup16-067 Nyborg Skytteforening232/74    227/69    459/143

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse UNG 2 Hånd
199497Ivan Jørgensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening237/89

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 2
185225Bjarne Jæger16-300 Bogense Skytteforening278/93
249907Max Kristensen16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening274/89
399643Rene Pedersen16-127 Pårup Skytteforening269/90

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 3
1122883Henrik B. Hansen16-127 Pårup Skytteforening256/85

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 4
1124324Bjørn Reinhold Rudbech16-067 Nyborg Skytteforening240/79
249236Morten Tøttrup16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening222/81

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 2 Hånd - 2
195427Michael Fisker16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening242/82
2120582Magnus Kastrup16-067 Nyborg Skytteforening232/74

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 1 Hånd - 2
185225Bjarne Jæger16-300 Bogense Skytteforening260/87    274/94    534/181

 

 

Luftpistol, 15m. - Mesterskab Voksen 2 Hånd
1113393Dorte Nielsen16-300 Bogense Skytteforening251/87    254/92    505/179

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 2
185225Bjarne Jæger16-300 Bogense Skytteforening260/87

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 2 Hånd
1113393Dorte Nielsen16-300 Bogense Skytteforening251/87